English | Українська

ЄС та МОМ далі підтримуватимуть розвиток громад через реінтеграцію ветеранів по всій Україні

11 березня 2021

Представництво МОМ в Україні разом із Інструментом ЄС зі сприяння стабільності та миру (IcSP) ініціюють другу фазу проєкту з реінтеграції ветеранів, щоб продовжити реагувати на потреби українських громад шляхом адресної допомоги та підтримки ініціатив соціального згуртування.

Чинний проєкт, розроблений у тісній співпраці з Міністерством у справах ветеранів України, сприятиме зусиллям громад зі сталої реінтеграції ветеранів: успішний перехід до цивільного життя буде підтримано шляхом допомоги самим ветеранам, а також членам їхніх сімей та громадам. Проєкт, який триватиме до травня 2022 року, ґрунтується на успішних результатах попередньої пілотної ініціативи за фінансування ЄС, яка впроваджувалася МОМ із грудня 2018 року до серпня 2020 року. Заходи нової фази проєкту охоплять всю територію країни.

«ЄС радий продовжити підтримку реінтеграції ветеранів в Україні. Цей проєкт допоможе ветеранам отримати доступ до всього спектру послуг, які їм необхідні, щоб вести успішне  цивільне життя», — сказав Фредерік Куне, Керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проєктна діяльність буде здійснюватися на основі результатів загальнонаціонального опитування щодо соціально-демографічних та соціально-економічних характеристик ветеранів та їхніх сімей, а також щодо проблем, які постають перед ветеранами під час адаптації до цивільного життя. Відповідно до результатів опитування, проєкт надасть допомогу в економічному відновленні, кваліфіковану підтримку психічного і психосоціального здоров’я, а також можливості соціального згуртування та розвитку потенціалу ключових постачальників послуг. Проєкт передбачає семінари та підтримку у відновленні засобів до існування у цивільному житті та розвитку бізнесу; навчання та створення мереж місцевих груп підтримки; заходи щодо згуртування громад; підтримку ветеранських хабів; зміцнення потенціалу місцевих постачальників послуг охорони психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, а також консультації психологів.

«МОМ підтримує пріоритети Уряду України щодо забезпечення миру, діалогу і допомоги постраждалому від конфлікту населенню», — сказав Ан Нгуєн, Голова Представництва МОМ в Україні«Ми керуємося принципом участі всього суспільства і прагнемо залучати та зміцнювати потенціал приватного сектору, громадянського суспільства та уряду як на центральному, так і на місцевому рівнях, щоб допомогти зробити механізми реінтеграції ветеранів в Україні самодостатніми», — додав він.

1 березня Ан Нгуєн зустрівся з Міністеркою у справах ветеранів України Юлією Лапутіною та із Заступником міністра Олексієм Ілляшенком, щоб обговорити поточне партнерство між МОМ та Міністерством і підписати оновлений Меморандум про співпрацю.

За даними Міністерства у справах ветеранів, кількість колишніх учасників бойових дій на сході України становить понад 380 тис. осіб. У межах опитування домогосподарств(link is external), проведеного у 2019 році, МОМ виявила, що понад третина опитаних ветеранів відчували себе виключеними із суспільства, а 49% вказали, що стикалися з проявами упередженості, несправедливим ставленням або дискримінацією у різних сферах.

 

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості