English | Українська

Віртуальні загрози — реальні постраждалі: МОМ допомагає Національній поліції боротися з кіберзлочинністю

Понад 350 працівників кіберполіції мали нагоду поглибити свої знання, пройшовши навчальний курс «Механізми протидії кіберзлочинам у сучасному світі», котрий розробило Представництво МОМ в Україні у співпраці з Департаментом кіберполіції НП України за фінансової підтримки від Уряду Королівства Норвегія.

Націлений на імплементацію Будапештської конвенції про кіберзлочинність та на виконання вимог законодавства України щодо захисту суспільства від кіберзлочинів, новий курс особливу увагу приділяє боротьбі з кіберзлочинами, пов´язаними з торгівлею людьми та незаконним перевезенням мігрантів.

Матеріал курсу, який включає не тільки ґрунтовну теоретичну частину, а й низку прикладних практичних завдань і тестів, зосереджений навколо трьох основних блоків:

  • робота комп’ютерних систем і мереж, а також мереж мобільного зв'язку, у яких відбуваються інформаційні злочини;
  • види та механізми кібернетичних атак, система соціальної інженерії та інструменти перехоплення трафіку;
  • розслідування атак на дротові та бездротові мережі та навички фіксації цифрових слідів (доказів).

Навчання тривало понад шість тижнів: з 18 травня по 30 червня 2020 року. Працівники підрозділів кіберполіції працювали на навчальній платформі дистанційно, у зручний час і не відволікаючись від виконання своїх функціональних обов´язків. Платформа надавала учасникам тренінгу можливість спілкуватися з досвідченими фахівцями, які супроводжували навчальний курс.

«Я з 15 років в ІТ, але все одно знайшов для себе багато корисного. У нашій справі, якщо ти не розвиваєшся, ти безнадійно відстаєш. Такі тренінги систематизують наявні знання і дають нову інформацію, а вільний графік дозволяє поєднувати навчання з роботою. Дякую організаторам, що тримаєте в тонусі!» — поділився враженнями один з учасників тренінгу і додав, що його колеги вже цікавляться, коли буде наступний курс.

Представництво МОМ в Україні висловлює щиру подяку Департаменту кіберполіції НП України та фахівцям, які брали участь у розробленні та імплементації навчального курсу.

«Торгівці людьми без упину модернізують свої злочинні практики, і щоб протидіяти їм, ми також мусимо постійно вчитися й вдосконалюватися, — говорить Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн. — Тренінг із боротьби з кіберзлочинами є однією зі сторінок тривалої співпраці Міжнародної організації з міграції із Національною поліцією України в рамках наших програм із протидії торгівлі людьми. Спеціалізовані навчальні програми й публікації, підтримка міжнародної співпраці, спеціальне обладнання, яке дозволяє захищати приватність постраждалих та свідків під час судових слухань — МОМ докладає й докладатиме зусиль до того, щоб зміцнити потенціал правоохоронних органів у боротьбі з торгівлею людьми в Україні й у світі».

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості