English | Українська

Уряд Японії надає 4,5 млн доларів для підтримки населення та відновлення на сході України

Фото | UN/ Volodymyr Shuvayev

14 травня 2021

У 2021 році уряд Японії надасть Україні 4,5 млн доларів допомоги, профінансувавши чотири проєкти, які будуть впроваджуватися через Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародну організацію міграції, Управління Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Зокрема, мова йде про надання медичної гуманітарної допомоги Україні, допомогу громадам для зменшення впливу COVID-19 у Донецькій та Луганській областях, гуманітарну допомогу та захист внутрішньо переміщених осіб та людей, що проживають поблизу лінії розмежування на підконтрольних Уряду територіях України, на проведення невідкладних реабілітаційних заходів та допомогу при надзвичайних ситуаціях в Україні.

На прес-конференції, що відбулась сьогодні в Кабміні, віце-прем‘єр-міністр України Олексій Резніков, зокрема, наголосив:

«Перше, від імені Міністерства з питань реінтеграції, Уряду та народу України я хотів би висловити подяку Уряду Японії та нашим міжнародним партнерам - МКЧХ та ООН – за безапеляційну і послідовну підтримку України на всіх рівнях, і окремо - за гуманітарну допомогу Донецькій і Луганській областям, частина яких досі в окупації, де люди потерпають від наслідків збройної агресії Росії, де щодня порушуються міжнародне та міжнародне гуманітарне право. Те, що уряд Японії і наші міжнародні партнери роблять сьогодні - це для людей, заради людей і про людей, і ми працюватимемо у партнерстві з вами, щоб забезпечити нормальне людське життя для всіх, хто сьогодні знаходиться в зоні цієї війни»,

Він нагадав, що минулого року Уряд Японії за різними програмами ООН та МКЧХ направив на підтримку Донеччини і Луганщини 4,23 млн доларів. «Японія спільно з ООН та МКЧХ вже реалізовують низку важливих проектів: у Донецькій та Луганській областях було відновлено понад 400 будинків, які постраждали від бойових дій. Були реалізовані проєкти у сфері освіті молоді й розбудови громад, надано невідкладну допомогу в рамках системи охорони здоров’я військовослужбовців в Україні тощо. Цьогоріч мова йде про реалізацію проєктів на 4,5 млн доларів. Ще раз щиро дякую і сподіваюсь також на зустріч із паном Послом та прем'єр-міністром Японії Йосіхіде Сугою на святкуванні Дня Незалежності України та інавгураційному саміті "Кримської платформи" в Києві», - додав Олексій Рєзніков.

В свою чергу, Посол Японії в Україні Такаші Кураі розповів, на які саме заходи будуть спрямовані кошти.

«Я дуже радий оголосити про нові проєкти допомоги в рік 30-ї річниці Незалежності України. Японія та Україна мають спільну демократичну цінність та інтереси. Вітаючи нашу спільну цінність, Японія твердо стоїть на позиції підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. Ми також підтримуємо та поважаємо стратегічний напрям України щодо європейської інтеграції та євроатлантичного альянсу. 

З моменту проголошення Незалежності допомога Японії Україні досягла 3,1 млрд доларів, у тому числі 1,88 млрд доларів з часу Революції Гідності в 2014 році. Ми віримо, що наша допомога сприятиме структурним реформам України та реалізації її цілей. Ми раді повідомити про ще 4,5 мільйона доларів допомоги на чотири проєкти, які будуть реалізовані через УВКБ ООН, МОМ, ЮНОПС та МКЧХ у 2021 році. З урахуванням проєктів на 2021 рік, загальний обсяг допомоги Японії Східній Україні становить 55,9 млн доларів», - повідомив Посол Японії в Україні.

Критичну необхідність допомоги, що фінансується урядом Японії, зі свого боку, зауважила і координаторка системи ООН та гуманітарна координаторка Оснат Лубрані:

«Така підтримка [від уряду Японії] життєво потрібна в той час, коли пандемія COVID-19 погіршує і без того важке становище сімей та населення, які проживають по обидва боки лінії розмежування на сході України, де вже 7 років триває конфлікт. Три проекти агентств ООН - МОМ, ЮНОПС та УВКБ ООН – фінансуються за щедрої підтримки Японії та спрямовані на задоволення потреб на сході країни.

Проекти будуть зосереджені на великій кількості сфер підтримки: від гуманітарної допомоги, такої як надання притулку у разі надзвичайних ситуацій та підтримки добровільного переселення постраждалих від конфлікту осіб за межі «лінії розмежування» до зміцнення спроможностей закладів охорони здоров'я, а також забезпечення розвитку та соціальної інтеграції за допомогою різноманітних програм, таких як створення робочих місць та реалізації ініціатив підтримки населення.

На тлі поточних гуманітарних проблем та пандемії COVID-19, ООН продовжує докладати максимум зусиль для підтримки населення України, яке постраждало від конфлікту».

Зі свого боку, глава МКЧХ в Україні Флоренс Жилетт зауважила, що фінансування МКЧХ Японією, яке цього року склало 1 млн дол США, значною мірою підтримало роботу організації в Україні по обидва боки лінії розмежування.

«Протягом останніх трьох років МКЧХ відремонтували понад 13500 будинків по обидва боки лінії розмежування. У 2021 році ми плануємо допомогти понад 3700 домогосподарствам з ремонтом житла, пошкодженого внаслідок бойових дій.

З початку пандемії МКЧХ доставив понад 300 кисневих концентраторів для лікування хворих на COVID-19, у тому числі 107 - у 2021 році. Також МКЧХ надали сотні тисяч засобів індивідуального захисту від COVID-19 медичному персоналу по обидва боки лінії розмежування. Більше 60 центрів первинної медико-санітарної допомоги отримують підтримку від МКЧХ та понад 30 лікарень. Продовжує здійснюватись ремонт, обслуговування та модернізація медичної інфраструктури; у 2021 році МКЧХ додатково забезпечить понад 3000 ліжок.

Також ми надаємо допомогу у місцях позбавлення волі та закладам пенітенціарної системи по обидва боки лінії розмежування - консультаціями та благодійними внесками, щоб зміцнити спроможність цих закладів у реагуванні на пандемію. Лише минулого тижня 9000 посилок з гігієнічними засобами було розприділено у місцях позбавлення волі по всій країні. Японія також надає допомогу у досягненні економічної безпеки, обізнаності щодо мінної безпеки та ремонту будинків». - підсумувала пані Жилетт.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості