English | Українська

МОМ сприяє залученню інвестицій мігрантів та діаспори в Україну

14 червня 2019

Новий проект Агентства ООН з питань міграції допомагає Уряду України підвищувати економічний розвиток, спрямовуючи інвестиції українських трудових мігрантів та діаспори в місцеві підприємства.

Українські мігранти є найбільшими зовнішніми вкладниками в економіку країни: у 2018 році вони перерахували грошових переказів на 11 млрд доларів США. За даними Національного банку України (НБУ), загальна сума переказів становить понад 8% від ВВП.

У своєму виступі  на презентації  нового проекту МОМ 13 червня 2019, Ольга Богацька, начальниця департаменту економічного аналізу НБУ, підкреслила, що економічна криза, спричинена конфліктом на сході України, викликала зростання зовнішньої трудової міграції. «Грошові перекази мігрантів сприяють добробуту їхніх сімей в Україні, однак використання фінансових ресурсів трудових мігрантів як внутрішніх інвестицій ще має бути досліджено й посилено. Тож новий проект МОМ є надзвичайно актуальним для України», — сказала пані Богацька.

В Україні бракує регулярно оновлюваних офіційних даних про трудову міграцію з України, і завжди існували суперечки щодо оцінок. Партнер проекту МОМ, PricewaterhouseCoopers, посилається на дослідження Центру економічних стратегій про те, що у 2017 році близько 4 млн українців працювали за кордоном, переважно в Польщі (40%), Російській Федерації (25%) та Італії (11%).

«Ми маємо пам’ятати про те, що зростання міграції може призвести до подальшого витоку мізків, неетичного працевлаштування, шахрайських схем зайнятості і навіть до торгівлі людьми, — зауважила Координаторка програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми Іцуко Іноуе. — Однак урегульована трудова міграція може бути дуже корисною як для країн походження, так і для мігрантів».

Згідно з попередньою оцінкою МОМ, 21% українських трудових мігрантів були б не проти інвестувати кошти, зароблені за кордоном, і більшість з них хотіли б організувати бізнес у своєму рідному місті або селі.

У рамках нового проекту, який реалізується в партнерстві з компанією PricewaterhouseCoopers, МОМ розробить рекомендації щодо політики та план дій для залучення інвестицій мігрантів в Україну. Будуть визначені найкращі інвестиційні механізми для українських мігрантів та діаспори.

Попередній досвід Представництва МОМ в Україні у сфері міграції та розвитку включає дослідження щодо грошових переказів та заощаджень мігрантів, яке Національний банк України використав, щоб оновити власну методологію обрахунку грошових переказів. МОМ також надає підтримку розвитку малого бізнесу в Україні через програму розширення економічних можливостей для постраждалих від торгівлі людьми, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та членів громад, що їх приймають, репатріантів та інших постраждалих від конфлікту людей, а також українських трудових мігрантів і членів їхніх родин.

Новий проект, що сприяє залученню інвестицій мігрантів та діаспори в Україну, фінансується Фондом розвитку МОМ. Фонд покликаний сприяти включенню політики та практики управління міграцією держав  членів МОМ до їхніх загальних стратегій національного розвитку.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості