English | Українська

МОМ НАБИРАЄ УЧАСНИКІВ НОВОГО ПРОЕКТУ З ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ

ОНОВЛЕНО

Набір учасників у проект «Нагальна гуманітарна допомога та підтримка раннього відновлення для уразливих ВПО, людей, які повернулися, та громад, постраждалих внаслідок конфлікту на сході України» завершився 31 січня 2020 року. Наразі триває реалізація проекту.

12 грудня 2019

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансування Бюро з питань народонаселення, біженців та міграції Державного департаменту США розпочинає набір підприємців у новий проект, що має на меті зміцнення економічного потенціалу внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та уразливих мешканців Донецької та Луганської областей (тут і далі - території, підконтрольні уряду України), які зазнали наслідків конфлікту. Завдяки грантам на мікропідприємництво ВПО та члени приймаючих громад зможуть розширити наявний бізнес або започаткувати новий, а також створити додаткові робочі місця.

Проект передбачає надання відібраним бенефіціарам гранту на максимальну суму до 2 800 доларів США (у гривнях по поточному курсу ООН) у вигляді обладнання (не менше 70% від суми гранту), витратних матеріалів (до 20% від суми гранту) або оплати послуг (до 30% від суми гранту) для розвитку чи започаткування власного бізнесу в Донецькій чи Луганській областях.

ЗАПРОШУЮТЬСЯ:

 • Внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, які вже мають АБО планують започаткувати бізнес у Донецькій чи Луганській областях. Перевага надаватиметься бізнесам, які вже працюють на момент подання заявки;
 • віком від 18 до 67 років;
 • з реалістичною бізнес-ідеєю та обґрунтованою потребою в обладнанні, яке необхідне для розвитку або старту бізнесу.

 

До участі в проекті будуть запрошені заявники, які відповідають одному чи кільком із наведених нижче критеріїв:

 • статус ВПО;
 • статус одинокого батька / одинокої матері;
 • статус учасник бойових дій згідно з пунктами 19 та 20 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • статус багатодітної родини (включно з опікунством);
 • поранення в результаті конфлікту на сході України у заявника чи членів його родини;
 • наявність повністю або частково зруйнованого житла в результаті конфлікту на сході України;
 • проживання заявника у 20-км зоні від лінії розмежування на сході України;
 • намір розширити або започаткувати бізнес у 20-кілометровій зоні від лінії розмежування на сході України;
 • інвалідність заявника чи членів його родини;
 • приналежність заявника до національної меншини;
 • низький дохід, часткова зайнятість або безробіття.

Додатковими перевагами будуть:

 • наявність офіційно зареєстрованого бізнесу, який здійснюється у Донецькій та/або Луганській областях (ФОП, ТОВ або інша юридична особа з часткою заявника у статутному капіталі не менше 60%);
 • наявність окремого приміщення для здійснення бізнесу (офісу, цеху, магазину);
 • наявність попереднього досвіду підприємництва;
 • відповідна освіта (професійні курси, підтверджена наявність необхідних навичок);
 • готовність заявника до офіційного найму додаткових працівників.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідність згаданим критеріям не означає автоматичного надання гранту, а лише дає підстави для розгляду відповідної заявки Міжнародною організацією з міграції.

НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ УЧАСТЬ, ЯКЩО:

 

 • заявник чи член його / її домогосподарства отримував будь-який грант на розвиток бізнесу від МОМ або інших організацій у період з січня 2019 року;
 • заявник має друзів чи родичів в МОМ чи громадській організації, яка буде втілювати проект.

 

У РАМКАХ ПРОЕКТУ ЗАПЛАНОВАНО:

 

ЕТАП І. ПОДАННЯ ЗАЯВКИ та БІЗНЕС-ПЛАНУ

Для подання заявки на участь у проекті вам слід заповнити анкету. Обов’язковою вимогою при заповненні анкети є завантаження скан-копій паспорту та ідентифікаційного коду, а також бізнес-плану, складеного відповідно до шаблону МОМ.

Будь ласка, зазначте назви документів, які Ви будете завантажувати, за зразком:

Petrenko_AB_business plan;

Petrenko_AB_passport_1;

Petrenko_AB_passport_2;

Petrenko_AB_tax code.

Звертаємо Вашу увагу, що під час завантаження файлів у спливаючому вікні потрібно вибрати опцію Всі файли (All Files) – так файли всіх форматів, які зберігаються в обраній папці, будуть відображатися у вікні.

 

На жаль, ми не маємо технічної можливості індивідуально підтвердити, що отримали Вашу анкету. Коли Ви заповните анкету та завантажите всі файли, будь ласка, натисніть “Submit”:

Після завантаження анкети на Вашому екрані залишиться анкета з пустими полями, але це не означає, що інформація не збереглася. Після того як Ви натиснете “Submit”, усі дані з анкети відразу потраплять до нашої бази даних.

Останній термін подання анкет на участь у проекті — 31 січня 2020 року, проте це наразі лише орієнтовний термін. Розгляд заявок на участь у проекті буде відбуватися на постійній основі, поки не набереться достатня кількість учасників, тому ми рекомендуємо не зволікати з поданням анкети. Після розгляду анкет ми будемо контактувати тільки з тими заявниками, які пройшли до II етапу.


ЕТАП ІІ.  ЗАХИСТ БІЗНЕС-ПЛАНІВ

Після розгляду онлайн-заявки, МОМ ухвалює рішення щодо доцільності запрошення заявника на презентацію власного бізнес-плану. Участь у презентації (захисті) бізнес-плану є одним з елементів відбору, але не гарантує позитивного рішення про надання гранту.

До захисту будуть запрошені заявники, які чітко аргументували потребу у гранті, та які відповідають хоча б одному з критеріїв, наведених вище. Відібраним кандидатам зателефонують співробітники МОМ або представники НУО та повідомлять місце (наразі розглядається Краматорськ та Сєвєродонецьк) та точну дату і час проведення захисту бізнес-планів. 

Учасник зробить коротку презентацію бізнес-плану перед комісією МОМ та партнерської неурядової організації (НУО). У ході презентації заявник повинен буде докладно пояснити та обґрунтувати наведену у бізнес-плані інформацію. В разі бажання заявника, він/вона може використовувати фотоматеріали, зразки продукції, відео тощо. Обов’язковою є наявність оригіналів документів, що підтверджують особу, та документів щодо презентованого бізнесу (реєстрація ФОП, договір оренди, податкова звітність тощо).

Рішення про виділення гранту буде ухвалено залежно від результатів захисту та ознайомчого візиту до місця ведення бізнесу (який може відбутися після захисту, за рішенням комісії). 

 

ЕТАП III. НАДАННЯ ГРАНТІВ

Для учасників, які успішно захистили бізнес-плани, буде виділено грант на започаткування або розширення власної справи. У разі успішного захисту бізнес-плану ті заявники, які тільки мають намір започаткувати бізнес, повинні будуть зареєструвати ФОП/ТОВ після ухвалення бізнес-плану та підтвердити це відповідними реєстраційними документами.

Розмір грантової допомоги у вигляді профільного обладнання або оплати послуг (оренда приміщення, послуги реклами та інше) у разі успішного захисту бізнес-плану –

 до 2 800 дол.

 

Грант не фінансує купівлю вживаного обладнання.

 

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі: подання заявки та участь у захисті бізнес-планів не гарантує, що Ви станете учасником проекту.

Усі учасники мають бути готові співпрацювати з проектом, у тому числі надавати інформацію в ході ознайомчого візиту НУО, під час моніторингу МОМ та НУО, зустрічатися з представниками НУО та МОМ за потреби.

У разі викриття фактів надання недостовірної чи неправдивої інформації заявником, МОМ залишає за собою право відмовити у наданні гранту або скасувати позитивне рішення, якщо воно було ухвалене на підставі такої інформації.

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості