English | Українська

Гуманітарна допомога ЄС підтримує найбільш вразливі верстви на сході України

28 травня 2021

На сході України, де понад 3 мільйони людей потерпають від наслідків конфлікту, що триває восьмий рік, весна – період, коли слід готуватися до наступної зими. Щоб дати відсіч холоду у зимовий період, МОМ за фінансування Європейського Союзу здійснила ремонт медичних та соціальних закладів у Донецькій області. Зокрема, було відремонтовано дві лікарні, амбулаторію та школу-інтернат, що зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій. Також МОМ долучилася до ремонту нещодавно відкритого центру для внутрішньо переміщених осіб. Загалом понад 14 тисяч людей зможуть скористатися послугами цих установ, не ризикуючи власним здоров’ям через пошкоджені вікна чи продірявлені дахи будівель.

До та після ремонту

У рамках проєкту МОМ також надала вугілля понад 5 тисяч домогосподарств. Кожна родина отримала по 3 тонни вугілля, щоб ґарантувати тепло в їхніх оселях під час суворої зими. Цю допомогу було надано найбільш вразливим верствам населення на лінії розмежування. Серед них – Віра (на фото вище) та її син Володимир, які мають вкрай обмежені ресурси і змушені витрачати їх на лікування Володимира, залишаючи інші потреби без відповіді. «Зазвичай я купувала вугілля самостійно і наймала когось, щоб допомогти розвантажити його у коморі. Це коштує дуже дорого. Отримавши вугілля як гуманітарну допомогу, я зможу витратити заощаджені кошти на ліки для сина», – зазначила Віра.

Інша отримувачка допомоги, Валентина, розповіла, як снарядом було пошкоджено її комору і родині місяць довелося ховатися у підвалі. «Ми все ще потерпаємо від проблем з водопостачанням, адже через бойові дії фільтраційна станція працює з перебоями. Не знаю, яка сила допомогла нам пережити всі ці труднощі. Єдине, чого я хочу – це мир», – зізнається Валентина. Вона планує використати заощаджені кошти на інші нагальні потреби, зокрема, придбання питної води, харчів та ліків.

 

Валентина

Зростання кількості порушень режиму припинення вогню, що спостерігається з початку 2021 року, викликає побоювання, що інтенсивність бойових дій може повернутися до попереднього рівня або призвести до ескалації ситуації. Будь-яке погіршення безпеки на сході України серйозно ускладнить гуманітарну ситуацію для 3,4 мільйона осіб, які потребують гуманітарної допомоги і чиї життєві ресурси залишаються суттєво підірваними семирічним конфліктом та пандемією COVID-19.

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості