English | Українська

Запрошуємо громади в взяти участь у конкурсі на здобуття статусу партнера проекту «Підтримка інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) через розвиток приймаючих громад»

Представництво МОМ в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії у партнерстві із Західноукраїнським ресурсним центром оголошують конкурс для громад

Запрошуємо громади в взяти участь у конкурсі на здобуття статусу партнера проекту «Підтримка інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) через розвиток приймаючих громад».

Проект спрямований на вирішення проблем приймаючих громад інтегрувати велику кількість вимушених переселенців та зменшити зростання напруженості між ВПО і місцевою громадою, зокрема у зв'язку з посиленням тиску на обмежену інфраструктуру шляхом зміцнення потенціалу приймаючих громад і підтримки ініціатив соціально-економічного розвитку.

Мета проекту: Покращення ресурсів приймаючих громад для інтеграції ВПО

Для участі у відборі громади мають заповнити анкету (завантажити) та у термін до 10 березня 2015 року  надіслати її на адресу організаторів (вказано нижче). До розгляду будуть прийняті лише анкети, які є повністю заповнені та надані у вказаний в оголошенні термін. Просимо уважно ознайомитися з умовами конкурсу перед надсиланням анкети.

В рамках конкурсу буде відібрано 7 громад розташованих на території України. Пріоритет буде надаватись громадам з Правобережної України.

Громади, відібрані до участі в проекті, буде залучено до наступних кроків реалізації проекту:   

 І. Участь у тренінгах з розвитку громади.

Західноукраїнський ресурсний центр надаватиме тренінгову підготовку з питань розвитку громад для приблизно 15 осіб (відповідні чоловіки та жінки у рівній кількості) у кожній відібраній громаді, включаючи представників місцевої влади та ВПО (ВПО мають складати принаймні 10% ініціативної групи).

Під час тренінгів увага буде приділятися аналізу проблем та потреб місцевих громад, розвитку громад, лідерству, вирішенню конфліктів, формуванню команд та ін.

ІІ. Участь у конкурсі проектів, спрямованих на відновлення соціальної інфраструктури (конкурс буде оголошено окремо)

На цьому етапі передбачається створення ініціативної групи, до складу якої увійдуть представники ВПО та приймаючої громади. Кожна проектна заявка має бути направлена на відновлення/покращення соціальної інфраструктури. Орієнтовний бюджет кожного проекту – 8000-12000 доларів США. Необхідною передумовою для відбору проектів буде документальне підтвердження від місцевої влади щодо дольового фінансування чи надання допомоги у негрошовій формі (матеріали, товари, працівники, фахівці). Буде заохочуватись участь місцевих бізнесових структур та представників громад  у проектах, а також активна участь жінок.

ІІІ. Реалізація проектів розвитку громад

Впровадження проекту у громадах, чиї заявки перемогли у конкурсі проектів; здійснення заходів по відновленню соціально-економічного добробуту та громадської інфраструктури.

ВІДБІР ГРОМАД:

Обов’язковим є одночасне  подання електронної та паперової копії заповненої анкети. Анкета має бути підписана представниками місцевої влади та представниками ініціативної групи (ВПО мають складати щонайменше 10% ініціативної групи).

Критерії відбору:

• % відсоток внутрішньо переміщених осіб у громаді (ВПО мають складати принаймні 10% від населення громади);

• Зацікавленість громади та ВПО у виконанні проектів соціально-економічного розвитку;

• Підтримка місцевої влади включно із дофінансуванням проектів або наданням допомоги у негрошовій формі (матеріали, товари, працівники, фахівці);

• Зацікавленість ВПО у довгостроковому проживанні на території громади.

Пріоритет надаватиметься громадам Правобережної України

Останній термін для подання заповнених анкет в електронному вигляді  - 10 березня 2015 року.

Останній термін для подання заповнених анкет в друкованому вигляді – 13 березня  2015 року. Термін подання анкет підтверджується датою відправлення, поштовим штемпелем або квитанцією про прийняття поштового відправлення. 

Експертна зустріч із технічного відбору кандидатів –  16 березня 2015 року
Оголошення результатів – 19 березня 2015 року

Правила подачі анкет:

Електронні копії анкет надсилати на e -mail: grants@zurc.org

Паперові копії анкет надсилати на адресу:

вул. Михайлівська, 8, м. Київ 01001, Україна, з позначкою «Розвиток громад»

Будь ласка, заповнюйте анкету, яка додається до цього оголошення. За додатковою інформацією можна також звертатися до:

Західноукраїнський Ресурсний Центр: (032) 297 6624, Юлія Завадовська

Міжнародна організація з Міграції:  (044) 568 5015, Катерина Арданьян

Просимо зауважити, що неповні анкети або анкети, що надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду!

Терміни:

ВПО (Внутрішньо переміщена особа) -  особи, переміщені всередині країни, визначаються як люди або групи людей, які були змушені рятуватися втечею або покинути свої будинки або місця проживання, через або для того, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту, ситуації загального насильства, порушень прав людини або стихійних лих/техногенних катастроф, і які не перетнули міжнародно-визнаний державний кордон країни.

Приймаюча громада – громада, яка приймає значну (по відношенню до місцевого населення) кількість ВПО.

Заходи по відновленню соціальної інфраструктури будуть включати такі напрямки (але не будуть обмежуватись лише ними): розширення шкіл та дитячих садків або ігрових майданчиків; покращення медичних закладів первинної ланки та акушерських пунктів; розвиток та вдосконалення інфраструктури культури та відпочинку; або інші аналогічні ініціативи, які потенційно можуть призвести до покращення громадської інфраструктури.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості