English | Українська

Управління неврегульованою міграцією


 

Експерт МОМ і український прикордонник проводять інтерв'ю з мігранткою у пункті тримання (2010 р.)

МОМ допомагає Уряду України розробити комплексні системи управління міграційними процесами та кордонами шляхом розширення можливостей Уряду щодо управління міграційними потоками в рамках співпраці України та ЄС у міграційній галузі та зокрема візового діалогу.

МОМ співпрацює з Державною міграційною службою України (ДМСУ), Державною прикордонною службою України (ДПСУ), з Міністерством внутрішніх справ України (МВС), Міністерством соціальної політики, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, іншими державними установами, а також з громадянським суспільством з метою впровадження найкращого досвіду у сфері управління міграційними процесами та кордонами.

МОМ підтримує українські державні органи, відповідальні за міграцію, у практичній реалізації затверджених на папері законодавчих та адміністративних реформ у сфері лібералізації візового режиму з ЄС, що є необхідною умовою впровадження безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС.

МОМ допомагає ЄС та Україні здійснювати моніторинг їхньої спільної угоди про реадмісію осіб, зокрема шляхом вивчення ситуації щодо осіб, які підлягають реадмісії, та їхніх потреб в контексті прав людини, зокрема з метою сприяти розробці відповідної політики.

Орієнтуючись на довгострокову дію та стійкі рішення, МОМ також  підтримує перетворення ДПСУ на правоохоронний орган відповідно до стандартів ЄС шляхом надання допомоги Службі з реформування її системи оперативного управління, найму на роботу, навчання та кар’єрного зростання працівників. У рамках своєї роботи щодо зміцнення потенціалу в управлінні міграційними процесами та кордонами, МОМ готує аналітичні дослідження та зведення, а також надає поради та рекомендації щодо розробки та внесення правок до законодавчих актів, пов’язаних з управлінням міграційними процесами та прикордонним менеджментом, відповідно до міжнародних стандартів.

Наприкінці 2013 року МОМ стала виконуючим партнером Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) –консультативного, технічного органу, який уповноважений збільшити можливості прикордонних і митних служб та інших державних органів Молдови та України.

EUBAM, шляхом надання партнерам всебічної підтримки у впровадженні передового досвіду ЄС через свою штаб-квартиру в Одесі та шість польових офісів з обох сторін молдавсько-українського кордону (3 – у Молдові, 3 – в Україні),  прагне до того, щоб прикордонні та митні процедури і норми в Молдові та Україні в кінці кінців дзеркально відображали аналогічні процедури, які переважають в Європейському Союзі. В більш широкому контексті і в рамках Європейської політики добросусідства  EUBAM являє собою унікальний інструмент, з допомогою якого ЄС намагається, з одного боку, сприяти розвиткові законної торгівлі та пересуванню осіб, а з іншого боку, гарантувати безпеку своїх громадян і боротися зі злочинністю.

Правовою базою EUBAM є Меморандум про Взаєморозуміння, підписаний в кінці 2005 року Європейською Комісією, Урядом Республіки Молдова та Урядом України, а керівним органом Місії є Консультативна Рада, яка збирається два рази на рік. Нейтралітет, партнерство, надійність, результативність, орієнтація на надання послуг та прозорість – ось шість ключових цінностей Місії. Мандат Місії продовжувався вже тричі (в 2007, 2009 та 2011 роках), при цьому діючий нині мандат завершується 30 листопада 2015 року.

Більш детальну інформацію можна отримати на веб-сайті EUBAM: http://eubam.org/ua та у інформації по проекту (завантажити документ ЄС щодо фінансування гранту та контракту).

 

Фотографії заходів МОМ із підтримки управління міграцією

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості

 

EUBAM