English | Українська

МОМ допомагає мігрантам краще підготуватися до нового життя в Канаді

Кілька сотень українців, які готуються до переїзду в Канаду, перед від’їздом відвідали безкоштовні орієнтаційні сесії, що проводяться Представництвом МОМ в Україні на прохання уряду Канади з весни 2015 року.  Проект забезпечує майбутніх «новачків» у Канаді корисною, точною і своєчасною інформацією, щоб вони могли приймати обґрунтовані рішення після свого прибуття в країну.

Відкритий 1 квітня 2015 року в Києві новий інформаційний центр програми «Адаптація мігрантів у Канаді» в даний час набирає обертів. МОМ забезпечила орієнтаційну допомогу перед від’їздом до Канади понад 350 мігрантам з готовими візами, які від’їжджають з професійних і сімейних причин. У зв’язку зі збільшенням кількості людей, що бажають пройти навчання, МОМ почала розглядати можливість проведення тренінгів за межами Києва. Мобільні сесії «Планування до Канади» були успішно проведені в Дніпропетровській, Львівській та Одеській областях. В грудні 2015 року МОМ також зробила крок вперед, організувавши мобільні сесії для мігрантів до Канади, які проживають за межами України, зокрема в Кишиневі. Ці сесії були спеціально проведені для громадян Молдови, які зверталися до Представництва МОМ в Україні з численними запитами про інформацію та консультації. Позитивні відгуки слухачів орієнтаційних сесій у соціальних мережах привів до збільшення числа заявок від осіб, які мають право на імміграцію та проживають в регіоні СНД. Тому тепер команда проекту планує подальші мобільні сесії в Росії, Молдові, Казахстані та Киргизстані.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАПИС НА СЕМІНАРИ

Крім географічного розширення, команда проекту також проводить навчання для ширшого кола категорій мігрантів, зокрема людей, які від’їжджають до Канади в якості інвесторів. Сесії «Адаптація мігрантів у Канаді» є корисними для мігрантів різних категорій, оскільки більшість із них мають схожі причини імміграції до Канади.

Іван, 43-річний інвестор, який почав свій імміграційний процес шість років тому, розповідає про основні причини свого рішення:

«Мій брат переїхав до Канади в 1990 році. Я відвідував його багато разів, і є багато речей, які мені подобаються в Канаді. Мені подобається, як Канада цінує культурні відмінності, що створює відчуття дому для кожного іммігранта. Клімат дуже схожий на той, що ми маємо в Україні, з чотирма чітко вираженими сезонами, що, ймовірно, полегшить мою адаптацію. Але, я думаю, головна причина для мене – це моя сім'я. У мене дві дочки, 23 і 11 років, і я хочу кращого життя для них і моєї дружини. Крім того я вважаю Канаду перспективним бізнес-середовищем для подальшої реалізації свого підприємницького потенціалу в сфері роздрібних продажів. Останні політичні, економічні та військові потрясіння в Україні залишають мало надії на світле майбутнє тут. Я бізнесмен, а ведення бізнесу в Україні схоже на ходіння по колу – кожні п’ять-десять років потрібно починати все заново. Саме тому я інвестую в Канаду і в нове життя для своєї сім'ї».

Тамара, мати чотирьох дітей, яка іммігрує за категорією «федеральний кваліфікований працівник», ділиться своїми почуттями:

«Наша сім'я вирішила іммігрувати до Канади, щоб забезпечити краще життя для нас і наших дітей. Ми вважаємо, що Канада є хорошим місцем, щоб використати свій професійний потенціал і застосувати свої навички. В Україні я працюю фінансовим експертом і сподіваюся, що продовжу цей шлях кар'єри в Канаді. Ми вибрали Канаду, бо ця країна дотримується концепції справедливості; піклується про своїх громадян і людей із правом на постійне проживання, надаючи комплексний соціальний захист. Як і в усіх інших, у мене є побоювання щодо моєї адаптації в новому середовищі, і я стурбована тим, чи вдасться мені знайти гідну роботу. Досить складно не пропустити деякі важливі організаційні речі, готуючись до свого життя в новій країні. І сесія «Адаптації мігрантів у Канаді» є прекрасною ідеєю підтримати людей інформацією та контактами; вона допомагає не випустити з уваги ключові деталі щодо наших перших кроків у Канаді і надає моїй сім'ї певну дорожню карту».

Ці окремі історії знайдуть свій відгомін і в розповідях сотень інших українських іммігрантів, які починають подорож до Канади з метою кращого майбутнього для своїх сімей. У той час як економічна ситуація в Україні стає все більш і більш нестійкою, очікується сплеск числа українських іммігрантів до Канади протягом майбутніх років. Команда Представництва МОМ в Україні готова прийняти виклик і забезпечити українських іммігрантів ключовою інформацією перед від’їздом, щоб вони змогли досягти успіху на новому місці.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості